Povzetek veslaškega konca tedna v Bresternici! Uživajte!!!

Regata 2015 from Športno društvo Pohorje on Vimeo.

View the embedded image gallery online at:
http://vkdem.si/#sigFreeId3e3e9716cf

MLADINSKI ŠESTEROBOJ - INCONTRO GIOVANILE ESAGONALE                Maribor
     - JUNIORSKI ŠESTEROMEČ - JUGENDVERGLEICHSKAMPF -        12. september 2015
	 
Tekma 14  JM16 4x   Junior B Men - 16 Quadrouple Scull                    2000m
16:10  
Mesto [Proga]  Posadka                                                    Čas
===============================================================================
1. [ 1] SLOVENIJA             Gal MEŠKO,Leon MIKULETIČ,Jure REBERNIK     6'32.2
                              Mark ULE 
2. [ 4] OBERÖSTERREICH        Konstantin SIEGEL,Peter PFAHNL             6'34.1
                              David MITTERMAYR,Anton SIGL
3. [ 6] VENETO                Andrea MOLENA,Edoardo FINOTTO              6'38.6
                              Niccolo' VIANELLO,Claudiu SAGEATA
4. [ 2] FRIULI VENEZIA GIULIA.Federico PAULOTTO,Luca ZEMOLIN             6'39.7
                              Niccolo SCHINTU,Damiano PAVON
5. [ 3] ISTRA I HRVATSKO PRIM.Stanko BERNARD,Mario BURŠIĆ                6'50.0
                              Luka GRUBEŠA,Ivan MILOŠEVIĆ
6. [ 5] KÄRNTEN               Markus OFNER,Jakob LINDNER                 7'05.6
                              Markus PICHLER,Benedikt KOBOLTSCHNIG
Vrhovni sodnik:                                        Glavni sodnik na cilju: 
  Umpire:                                                Judge at the Finish: 
Mira FATUR                                             Borut GOLOB
Tekma 13  JM16 4-   Junior B Men - 16 Four                                2000m
16:00  
Mesto [Proga]  Posadka                                                    Čas
===============================================================================
1. [ 3] OBERÖSTERREICH        Adrian REININGER,Benjamin HEFNER           6'58.8
                              Gabriel STEKL,Paul SEYRINGER
2. [ 4] FRIULI VENEZIA GIULIA.Matteo QUARTANA,Andrea COLOGNATTI          7'01.2
                              Matteo PIERAZZI,Lorenzo TOMMASINI
3. [ 1] SLOVENIJA             Martin STARIČ,Tim MEZE,Nace GORJANC        7'02.5
                              Jan MUŽERLIN
4. [ 2] ISTRA I HRVATSKO PRIM.Rikardo RADEŠIĆ,Ivan LUKIĆ,Fabio IPSA      7'14.9
                              Antonio PERINIĆ
Vrhovni sodnik:                                        Glavni sodnik na cilju: 
  Umpire:                                                Judge at the Finish: 
Andreja KOLANDER                                             Borut GOLOB
	 
Tekma 12  JW14 2x   Girls 14 and less Double Scull                        1500m
15:50  
Mesto [Proga]  Posadka                                                    Čas
===============================================================================
1. [ 2] FRIULI VENEZIA GIULIA.Ilaria CORAZZA,Gaia TUNIZ                  6'18.1
2. [ 5] OBERÖSTERREICH        Ursula MADLMAIR,Karin BRANDNER             6'40.4
3. [ 3] VENETO                Vittoria SAVORELLI,Valentina ZANE          6'44.8
4. [ 6] SLOVENIJA             Lea HREN,Nina PINTAR                       6'57.7
5. [ 4] ISTRA I HRVATSKO PRIM.Feni MATOŠEVIĆ,Lea MARUŽIN                 6'58.9
6. [ 1] KÄRNTEN               Hanna PICHLER,Johanna  STEINER             7'13.3
Vrhovni sodnik:                                        Glavni sodnik na cilju: 
  Umpire:                                                Judge at the Finish: 
Mira FATUR                                             Borut GOLOB
	 
Tekma 11  JM14 1x   Boys 14 and less Single Scull                         1500m
15:40  
Mesto [Proga]  Posadka                                                    Čas
===============================================================================
1. [ 6] ISTRA I HRVATSKO PRIM.Luka MARKULINČIĆ                           6'22.7
2. [ 1] OBERÖSTERREICH        Konrad HULTSCH                             6'31.1
3. [ 5] SLOVENIJA             Enej ROJC                                  6'39.5
4. [ 2] KÄRNTEN               Luca  SAUERBIER                            6'43.6
5. [ 4] FRIULI VENEZIA GIULIA.Simone ABRAMI                              6'52.8
6. [ 3] VENETO                Ciprian SPRINCEAN                          7'15.4
Vrhovni sodnik:                                        Glavni sodnik na cilju: 
  Umpire:                                                Judge at the Finish: 
Andreja KOLANDER                                             Borut GOLOB
Tekma 10  JW14 4x   Girls 14 and less Quadrouple Scull                    1500m
15:30  
Mesto [Proga]  Posadka                                                    Čas
===============================================================================
1. [ 1] FRIULI VENEZIA GIULIA.Maria Elena ZERBONI,Sara GOINA             5'49.7
                              Gaia GRBEC,Lucia PIZZAMUS
2. [ 3] KÄRNTEN               Marissa OSWALDI,Julia RUTTER               6'16.9
                              Michelle WEISSENBERGER,Anna  WERZI
3. [ 4] SLOVENIJA             Laura BRDELAK,Klara POLIČ,Nika KOZOLE      6'21.4
                              Tina PAAR 
4. [ 2] OBERÖSTERREICH        Anna MÜHLBERGER,Milena KLIMSTEIN           6'26.9
                              Iva REITER,Karolina ECKER
Vrhovni sodnik:                                        Glavni sodnik na cilju: 
  Umpire:                                                Judge at the Finish: 
Mira FATUR                                             Borut GOLOB
Tekma  9  JM16 2x   Junior B Men - 16 Double Scull                        2000m
15:20  
Mesto [Proga]  Posadka                                                    Čas
===============================================================================
1. [ 3] SLOVENIJA             Jaka ČAS,Blaž PUHEK                        7'14.1
2. [ 5] FRIULI VENEZIA GIULIA.Luca GIURGEVICH,Daniele NEGRINO            7'21.2
3. [ 1] KÄRNTEN               Max RIEDL,Sebastian  ASTE                  7'24.1
4. [ 6] OBERÖSTERREICH        Florian ROTHKEGEL,Felix GRABNER            7'25.7
5. [ 2] VENETO                Carlo Alberto ZAGO,Andrea DI FAZIO         7'52.5
6. [ 4] ISTRA I HRVATSKO PRIM.Adrian TADE,Denis ZDIONICA                 8'06.5
Vrhovni sodnik:                                        Glavni sodnik na cilju: 
  Umpire:                                                Judge at the Finish: 
Andreja KOLANDER                                             Borut GOLOB
Tekma  8  JW16 4x   Junior B Women - 16 Quadrouple Scull                  2000m
15:10  
Mesto [Proga]  Posadka                                                    Čas
===============================================================================
1. [ 3] OBERÖSTERREICH        Laetitia ANGLEITNER,Carmen FINK            7'33.5
                              Deborah ANGLEITNER,Rosa HULTSCH
2. [ 2] VENETO                Andrea VIANELLO,Chiara D'ESTE              7'49.0
                              Francesca ROSSO,Lisa COLA
3. [ 1] FRIULI VENEZIA GIULIA.Eva PRELAZZI,Alice GIOIA                   7'58.6
                              Caterina PIERAZZI,Luisa DE ANGELIS
4. [ 4] KÄRNTEN               Theresa KOVACS,Lara PACK,Anna KARLBAUER    8'08.5
                              Helena  GRABNER
Vrhovni sodnik:                                        Glavni sodnik na cilju: 
  Umpire:                                                Judge at the Finish: 
Mira FATUR                                             Borut GOLOB
Tekma  7  JM16 2-   Junior B Men - 16 Pair                                2000m
15:00  
Mesto [Proga]  Posadka                                                    Čas
===============================================================================
1. [ 3] OBERÖSTERREICH        Lorenz LINDORFER,Patrik LAGGNER            7'43.2
2. [ 1] ISTRA I HRVATSKO PRIM.Moreno BOŽAC,Korado PERUŠKO                7'55.5
3. [ 2] FRIULI VENEZIA GIULIA.Federico LIU,Stefano MARCOTTO              8'23.2
Vrhovni sodnik:                                        Glavni sodnik na cilju: 
  Umpire:                                                Judge at the Finish: 
Andreja KOLANDER                                             Borut GOLOB
	 
          R E Z U L T A T I  -  R E S U L T S  -  R I S U L T A T I
Tekma  6  JM14 2x   Boys 14 and less Double Scull                         1500m
14:50  
Mesto [Proga]  Posadka                                                    Čas
===============================================================================
1. [ 4] KÄRNTEN               Martin RIEDL,Marc  ZWANZIGER               5'56.6
2. [ 3] FRIULI VENEZIA GIULIA.Manuel TOSO,Riccardo CEPILE                6'03.2
3. [ 6] ISTRA I HRVATSKO PRIM.Sven PETEH,Moreno PAJKOVIĆ                 6'16.5
4. [ 2] SLOVENIJA             Vid KALTENEKER,Aleksej TRATNIK             6'18.2
5. [ 1] VENETO                Paolo DEL RE,Guido MUZZOLON                6'33.9
6. [ 5] OBERÖSTERREICH        Thomas GRUBER,Kai HOLTMANN                 6'41.7
Vrhovni sodnik:                                        Glavni sodnik na cilju: 
  Umpire:                                                Judge at the Finish: 
Mira FATUR                                             Borut GOLOB
	  
Tekma  5  JW14 1x   Girls 14 and less Single Scull                        1500m
14:40  
Mesto [Proga]  Posadka                                                    Čas
===============================================================================
1. [ 6] KÄRNTEN               Marita  BERGER                             6'48.4
2. [ 2] SLOVENIJA             Ilaria MACCHI                              7'14.7
3. [ 1] ISTRA I HRVATSKO PRIM.Gloria GJEKAJ                              7'17.5
4. [ 3] FRIULI VENEZIA GIULIA.Ester POGLIANI                             7'19.7
5. [ 5] VENETO                Maria GENNARO                              7'31.0
   [ 4] OBERÖSTERREICH        Lilli PFAHNL                                 DNF
Vrhovni sodnik:                                        Glavni sodnik na cilju: 
  Umpire:                                                Judge at the Finish: 
Andreja KOLANDER                                             Borut GOLOB
	  
Tekma  4  JM14 4x   Boys 14 and less Quadrouple Scull                     1500m
14:30  
Mesto [Proga]  Posadka                                                    Čas
===============================================================================
1. [ 6] FRIULI VENEZIA GIULIA.Francesco FORNASARO,Marcello FONDA         5'26.1
                              Andrea VERRONE,Leonardo VERRONE
2. [ 5] SLOVENIJA             Jure ČAS,Jaša BAŠL,Jernej GRACE            5'31.9
                              Filip KOREN 
3. [ 2] VENETO                Giacomo ANDREANI,Jacopo BOCCATO            5'35.2
                              Alejandro QUERINI,Alessandro RONCHETTI
4. [ 4] KÄRNTEN               Georg GFRERER,David KRASSNIG               5'43.4
                              Pautick MIKLAU,Jakob  KUP
5. [ 3] ISTRA I HRVATSKO PRIM.Teo UŠIĆ,David HALITI,Lovro ŠKIBOLA        5'48.2
                              Luka JELČIĆ
6. [ 1] OBERÖSTERREICH        Stefan BERGER,Felix OBERMAYR               6'02.7
                              Matthäus MAUTNER-MARKHOF,Florian HANNER
Tekma  3  JM16 1x   Junior B Men - 16 Single Scull                        2000m
14:20  
Mesto [Proga]  Posadka                                                    Čas
===============================================================================
1. [ 5] FRIULI VENEZIA GIULIA.Federico MUSIO                             8'12.4
2. [ 6] OBERÖSTERREICH        Felix LACKNER                              8'15.4
3. [ 2] ISTRA I HRVATSKO PRIM.Michael GIROTTO                            8'16.5
4. [ 4] VENETO                Pietro CANGIALOSI                          8'26.0
5. [ 3] KÄRNTEN               Mario  LOY                                 8'30.0
6. [ 1] SLOVENIJA             Jernej OSVALD                              8'41.0
Vrhovni sodnik:                                        Glavni sodnik na cilju: 
  Umpire:                                                Judge at the Finish: 
Andreja KOLANDER                                             Borut GOLOB

 


		  
Tekma  2  JW16 2x   Junior B Women - 16 Double Scull                      2000m
14:10  
Mesto [Proga]  Posadka                                                    Čas
===============================================================================
1. [ 4] OBERÖSTERREICH        Laura BURGSTALLER,Alexandra STARKE         8'16.7
2. [ 1] VENETO                Arianna CARLETTO,Chiara GIURISATO          8'23.1
3. [ 5] FRIULI VENEZIA GIULIA.Laura MOMIC,Gaia BUNZ                      8'24.8
4. [ 3] SLOVENIJA             Pia POTOČNIK,Isabela ŠAREC TOBIAS          8'29.8
5. [ 2] KÄRNTEN               Valentina STARC,Victoria  PETSCHNIG        8'33.8
Vrhovni sodnik:                                        Glavni sodnik na cilju: 
  Umpire:                                                Judge at the Finish: 
Mira FATUR                                             Borut GOLOB

 

Tekma  1  JW16 1x   Junior B Women - 16 Single Scull                      2000m
14:00  
Mesto [Proga]  Posadka                                                    Čas
===============================================================================
1. [ 3] KÄRNTEN               Johanna  KRISTOF                           8'43.1
2. [ 5] ISTRA I HRVATSKO PRIM.Margarita STANKO                           8'58.8
3. [ 4] SLOVENIJA             Živa RUS                                   9'07.9
4. [ 1] FRIULI VENEZIA GIULIA.Camilla ANDILORO                           9'15.1
5. [ 2] OBERÖSTERREICH        Ulrike POSTLBAUER                          9'32.6
Vrhovni sodnik:                                        Glavni sodnik na cilju: 
  Umpire:                                                Judge at the Finish: 
Andreja KOLANDER                                             Borut GOLOB

 

KAR TROJNA ZMAGA NAŠIH PIONIRJEV DO 13 LET

Po sobotnem DP v enojcih so se v nedeljo veslači na Bledu pomerili še na 56. Prvomajski regati, na kateri so reprezentančni kandidati nastopili v večjih čolnih. Članski reprezentančni kandidati so nastopili v zanimivi tekmi dvojnih dvojcev, za katero so selektor in trenerji oblikovali posadke članov absolutno, mlajših članov do 23 let in lahkih veslačev. Gašper Fistravec in Janez Zupan sta vodila od start do cilja in na koncu dobila tekmo s slabimi petimi sekundami prednosti pred ljubljansko-blejsko navezo Matej Rojec – Aleš Zupan. Tretja sta bila perspektivna mlajša člana Gašper Ferlinc in Gašper Ostanek, člana mariborskega oziroma koprskega kluba. Ob koncu programa so se člani pomerili še v dvojnih četvercev, kjer je bila uspešnejša kombinacija starejših tekmovalcev Gašper Fistravec, Janez Zupan, Matej Rojec in Aleš Zupan pred posadko z mlajšimi tekmovalci do 23 let, v kateri so nastopili Gašper Ferlinc, Gašper Ostanek, Aleš Jalen in Vid Pugelj.


V mladinski kategoriji so reprezentančni kandidati prav tako najprej nastopili v dvojnih dvojcih in potem še v dvojnih četvercih. Pri mladincih sta bila v dvojnem dvojcu najboljša Miha Aljančič in Nik Krebs pred posadko izolskega Arga Martin Jug in Nejc Donaval. 
V mlajše mladinski kategori sta v dvojnem dvojcu priveslala 3. mesto Blaž Puhek in Jernej Osvald.


V mlajših kategorijah so ponovno prevladovali mariborski veslači, ki so pri pionirjih do 13 let dosegli kar trojno zmago. Zmagal je Filip Koren pred Juretom Časom in Jernejem Gracetom. Prav tako sta v pionirskem dvojnem dvojcu prepričljivo slavila Grega Golja in Žiga Osvald.
V mladinskem enojcu je kot mlajši mladinec zmagal Mariborčan Jaka Čas, ki je z odličnim časom 7:33 premagal tudi nekatere potencialne kandidate za mladinsko reprezentanco.


Mlajša mladinka Maja Golja in mladinka Mo Lipovec sta nastopili v enojcu za članice, kjer sta zasedli prvo in tretje mesto.

Pozdravljeni!

Danes so naši športniki predstavili veslanje pred Mercatorjem v Bresternici. Poglejte si nekatere utrinke:

View the embedded image gallery online at:
http://vkdem.si/#sigFreeId4c1990043b